کولر گازی گری
کولر گازی اجنرال
کولر گازی ال جی
کولر گازی بوش
کولر گازی گری
کولر گازی اجنرال

با آغاز فصل گرم تنها چیزی که می‌ تواند رضایت ما را از این هوای گرم و گاهی نامطبوع نجات دهد، کولر گازی است.

در شهرهایی مانند تهران از گذشته تا کنون بیشتر استفاده از کولر آبی مشهود بوده و در شهرهای شمالی و جنوبی که آب و هوای شرجی دارند، استفاده از کولرهای گازی به چشم می ‌خورد. اما امروزه یک اتفاق جالبی که افتاده، استفاده از کولرهای گازی در تمامی شهرها بخصوص تهران در منازل و شرکت‌ها و سازمان‌ها به وفور دیده می ‌شود. حال اینکه به چه علتی این تغییر ایجاد شده را باید بررسی کرد.

معمولا کولرهای گازی را هر زمان که بخواهید می‌توانید مورد استفاده قرار دهید و نیاز به تنظیمات و تعمیرات خاصی در آغاز فصل گرم ندارد. نیاز به تعویض پوشال و سرویس کردن نیز ندارد. از طرفی این کولر ها هوای محیط را به طرز مطلوبی خشک و خنک می‌ کنند، میزان سرمایی که دارند به مراتب بسیار بیشتر از سرمای کولرهای آبی است.

انواع کولر گازی

مزایای کولر گازی و استفاده از آن

کولر گازی دقیقا در نقطه مقابل کولر آبی قرار دارد. زیرا کولرهای آبی به شدت به رطوبت محیط اضافه می ‌کنند که همین امر می‌ تواند تاثیرات بدی را برای انسان‌ها داشته باشد ولی کولر گازی محیط را خشک می‌ کند و از ایجاد رطوبت خودداری می‌ کند. در واقع کولرهای گازی هوای درون خانه را به حرکت درآورده و خنک می‌ کند و همین امر سبب می‌شود هوای آلوده بیرون به داخل خانه وارد نشود یا حداقل کمتر وارد شود.

تنها مشکلی که باعث می ‌شود عده‌ای از خرید کولر گازی امتناع کنند، مصرف برق آن است. تصور اینکه مصرف برق این کولرها خیلی بالاست چنین شک و شبهه‌هایی را ایجاد می ‌کند. آنقدرها هم که می‌ گویند صحت ندارد و کولرهای اسپلیت به مراتب مصرف برق بسیار کمتری نسبت به مدل ‌های پنجره ‌ای دارند. اما مزیت‌ ها و برتری‌ هایی که دارد باعث می ‌شود استفاده از کولر گازی را ترجیح دهید. 

خرید کولر گازی و اسپلیت

نکته جالبی که باید در نظر داشته باشید، جایی است که کولر های گازی اشغال می ‌کنند. این کولرها در واقع جای بسیار کمی را داخل یک پنجره از قبل تعبیه شده می‌گیرند و نیاز نیست شما به دنبال محیط

انواع کولرهای گازی

کولر های گازی تنها به یک یا دو صورت یافت نمی ‌شوند، بلکه انواع و اقسام مختلفی دارند که شما باید با معرفی انواع کولر گازی آشنا باشید تا دقیقا مطابق با میل خود خرید را انجام دهید.

 

۱- کولر گازی پنجره‌ای

کولر گازی پنجره‌ ای از رایج ‌ترین انواع کولرهای گازیست که از قدیم تا کنون در بین افراد مورد استفاده قرار می ‌گرفته. این کولرها در پنجره یا یک جایگاه باز مشخص شده برای کولر، قرار می‌ گیرد و نسبت به سایر کولر های گازی مصرف برق بیشتری دارد. اما عملکرد آن مطلوب بوده و هوای محیط را به خوبی خنک می‌کند.

۲- کولر گازی اسپلیت (دو تکه)

اسپلیت‌ها از دو تکه داخلی و خارجی تشکیل شده‌اند. قسمت داخلی را اوپرتور و قسمت خارجی را کندانسور می‌گویند. این نوع کولرها روی دیوار خانه در هر جایی که بخواهید نصب می‌شوند و دارای یک دریچه تهویه هستند. امکانات بسیار خوبی دارد زیرا شما می‌توانید با توجه به خواسته خود دمای آن را تعریف کنید. آن را به هر سمتی که می‌خواهید تنظیم کنید یا بصورت متحرک درآورید تا حرکت کند و همه جا را خنک نماید. حتی می‌توانید زمانبندی برای آن مشخص کنید تا در شبانه‌روز راس ساعت مشخصی خاموش شود.

۱- اسپلیت سرد

این نوع اسپلیت را برای منازل مسکونی و محیط‌های کوچ استفاده می‌کنند. تنها برای فصول گرم مورد استفاده قرار گرفته و درجه دمایی آن بین ۱۶ تا ۲۶ درجه قابل تنظیم است. اگر کولر گازی برای محیط کوچک‌ می‌خواهید، این مورد به شما پیشنهاد می‌شود تا در خرج و مخارج خود صرفه‌جویی نمایید.

۲- اسپلیت سرد و گرم

همان‌طور که از نام این مدل اسپلیت مشخص است، هم برای فصل‌های گرم و هم برای فصل سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زمستان نقش بخاری را ایفا کرده و در تابستان نقش کولر را برعهده می‌گیرد. میزان دمای آن نیز بین ۱۶ تا ۲۶ درجه است. چنانچه می‌خواهید از اسپلیت‌ها برای سازمان‌ها و مکان‌های بزرگ‌تر استفاده کنید، باید چند عدد از آن را خریداری کنید و در بخش‌های مختلف نصب نمایید. اگر می‌خواهید محیط منزل یا سازمان شما مطبوع بماند حتما از کولرهای گازی استفاده کنید. این کولرها بخارات، چربی و بوی نامطبوع و ناسالم محیط را می‌گیرد و محیطی سالم را به ارمغان می‌آورد.

انواع اسپلیت‌

کولر های گازی تنها به یک یا دو صورت یافت نمی ‌شوند، بلکه انواع و اقسام مختلفی دارند که شما باید با آن‌ ها آشنا باشید تا دقیقا مطابق با میل خود خرید را انجام دهید.

کولرهای گازی چگونه کار می‌کنند؟

شما که طالب خرید کولرهای گازی هستید، بد نیست بدانید این کولرها چگونه کار می‌کنند و چه فرآیندی را طی می‌کنند تا سرمایی را به محیط اطراف بدهند.
کولر گازی از سه قسمت کمپرسور ، اوپراتور و کنداسور تشکیل شده که داخل هر کدام از آن‌ها نیز گاز فریون موجود است. این گازها در محفظه مورد نظر متراکم و فشرده می‌شوند و با رها شدن در زمان جذب گرمای محیط باعث خنکی و هوای مطبوع محیط می شوند.
کمپرسور با فشرده سازی گاز فریون، آن را به سمت اوپراتور می‌فرستد. اما این اوپراتوری که ما می‌گوییم چیست؟ لوله‌ای دارای خمیدگی است که وظیفه انتقال و هدایت گاز فریون را برعهده دارد.

خرید کولر گازی و اسپلیت

شما در سرما گرما انواع کولرهای گازی و اسپلیت با برندهای مختلف را مشاهده کنید. هر کدام را بصورت کامل با مشخصات و ویژگی‌ ها بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و آنچه که دقیقا مناسب با سلیقه و نیاز شماست را خریداری کنید.